СП 2019 - Page 3 of 6 - OhridNews
СП: Русија подобра од Македонија

19.01.19 15:04

Македонија е поразена од Русија во таканаречениот Президентс куп во „Ланксес арената“ во Келн со 30-28 (170-14), што значи дека селекцијата на Раул Гонзалес ќе игра за пласман н...

Лазаров: Не смееме да кренеме раце и да се обесхрабриме

18.01.19 11:03

Македонската ракометна репрезентација не успеа да се пласира во главната рунда, откако изгуби (24-22) од Исланд во клучниот меч од групата Б во Минхен „Црвено жолтите“ ќе продол...

Слободен ден, па нов ракометен маратон на СП

18.01.19 10:15

Последните натпревари од фазата по групи ги одгатнаа сите дилеми и ги дадоа 12-те селекции учесници во главната рунда на Светското првенство во Германија и Данска Македонија има...

СП: Русија ривал на Македонија во Президент купот

18.01.19 09:54

Поразот од Исланд во одлучувачкиот натпревар во последната петта рунда од групата Б значеше крај на надежите за пласман во главната фаза но не и за мечевите на Мундијалот во Гер...

СП: Македонија потклекна кога беше најпотребно

17.01.19 19:51

Репрезентација на Македонија нема да биде дел од светската ракометна елита „Црвено жолтите“ во одлучувачкиот меч за пласман во главната фаза од Мундијалот во Германија и Данска ...

СП: Денес на програмата

17.01.19 09:11

Денеска на програмата во четирите групи на Мундијалот во Германија и Данска се решавачките мечеви од последната рунда во групната фаза Една од селекциите кои ќе брка победа за п...

СП: Пораз од Шпанија, да се биде или не против Исланд

16.01.19 22:05

Селекцијата на Шпанија и го нанесе вториот пораз на македонската репрезентација на Мундијалот во Германија и Данска, откако славеше со 31-21 (13-12) во четвртата рунда од фазата...

Мундијалот заврши за Сораиндо, почнува за француската ракометна икона ?

16.01.19 10:04

Актуелниот светски шампион Франција со погодокот на Тимоти Нгасен освои бод во супер дербито со Германија но го изгуби капитенот Седрик Сораиндо кој го повреди листот на почеток...

СП: Денес на програмата

16.01.19 09:11

Со несмалено темпо продолжуваат натпреварите во фазата по групи на Мундијалот во Германија и Данска Денеска на програмата се мечевите од четвртата рунда во групите Б и Ц Во груп...

СП: Атомски ракомет и поделба на бодовите во дербито

15.01.19 22:21

Ултра квалитетен ракомет, борба до последните мигови и поделба на бодовите (25-25) понуди супер дербито помеѓу Германија и Франција во рамките од четвртата рунда во групата А „Т...

Dr Batkoski pod artikli