СП 2019 - Page 6 of 6 - OhridNews
Германија и Данска со победи го започнаа Мундијалот

10.01.19 21:59

Селекциите домаќини на 26-то Светско првенство во ракомет Германија и Данска имаа успешен почеток победувајќи на првите мечеви „Панцирите“ славеа против обединетата Кореја (30-1...

Германците го потврдија трансферот на Кузманоски

10.01.19 16:53

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски од јуни, ќе стане член на Магдебург Веста на својата интернет страница ја потврди германскиот клуб кој се натпреварува во Бундес л...

Стартува ракометниот Мундијал во Германија и Данска

10.01.19 09:13

Очите на спортската јавност во Македонија и Европа ќе бидат вперени во ракометниот Мундијал во Германија и Данска кој стартува денеска, а ќе заврши со распределбата на одличјата...

СП: „Црвено жолтите“ повторно победија против Србија

05.01.19 16:31

Ракометната репрезентација на Македонија со две победи во исто толку одиграни мечеви ќе отпатува на Мундијалот во Германија и Данска „Црвено жолтите“ двете тест победи ги извоју...

СП: Македонија во ефикасен меч ја совлада Србија

05.01.19 09:59

Македонската ракометна репрезентација забележа победа со 37-31 во првата од двете контролни средби со соодветната селекција на Србија Во ефикасен меч кој двете селекции го одигр...

Македонија во ново руво на СП (видео)

01.01.19 10:04

Македонската ракометна репрезентација на 26-то Светско првенство кое ќе се одржи во Германија и Данска од 10 до 27 јануари ќе настапи во ново руво Ракометната федерација на Маке...

Мини пауза за ракометарите, Раул Гонзалес „отпиша“ двајца ракометари

30.12.18 15:47

Македонската ракометна репрезентација ги заврши обврските за оваа година „Црвено жолтите“ од селекторот Раул Гонзалес добија три денови слободни и подготовките за Мундијалот ќе ...

„Црвено жолтите“ ја започнаа мундијалската мисија

24.12.18 18:13

Со денешниот прв собир македонските ракометни репрезентивци означија почеток на мундијалската мисија „Црвено жолтите“ ќе бидат дел од 26-то Светското првенство кое од 10 до 27 ј...

Србија ќе ја тестира Македонија пред Мундијалот

24.12.18 16:00

Македонската ракометна репрезентација ќе одигра два контролни натпревари пред почетокот на Светското првенство ко ќе се одржи во Германија и Данска од 10 до 27 јануари „Црвено ж...

Раул Гонзалес го скрати списокот, Македонија в понеделник ја започнува мисијата СП

23.12.18 09:14

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалес со вкупно 22 ракометари во понеделник во Скопје ќе ја започне мисијата Светското првенство во Германија и Данск...

Dr Batkoski pod artikli