СП 2019 - Page 2 of 6 - OhridNews
Хрватите објавија видео од судиската кражба на СП

22.01.19 23:09

Различен критериум, недосудени пенали и непризнаети погодоци за Хрватска се дел од пропустите на данските судии во дуелот со Германија кој „панцирите“ го добија со минимални 22-...

СП: Судиската одлука по која полуде цела Хрватска (видео)

22.01.19 14:50

Ракометарите, стручниот штаб и хрватска јавност се` уште не можат да се помират со поразот од Германија (22-21) кој официјално ги остави без шанси за пласман во полуфиналето на ...

СП: Денес на програмата

21.01.19 09:19

Вечерашните четири мечеви во второто коло во главната рунда можат да го дадат одговорот кои селекции ќе обезбедат пласман во полуфиналето на Мундијалот во Германија и Данска Ово...

СП: „Триколорите“ фуриозно против Исланд

20.01.19 22:06

Бранителот на трофејот на Мундијалот во Германија и Данска, Франција сигурно чекори кон пласман во полуфиналето, откако славеше против Исланд со 31-22 (15-11) „Триколорите“ до в...

СП: Бразил и ги замрси сметките на Хрватска

20.01.19 19:39

Селекцијата на Бразил приреди вистинска сензација во главната рунда од Мундијалот совладувајќи ја Хрватска со 29-26 (17-13) за први бодови на табелата во групата 1 Играта на „се...

Македонија со победа и 15-то место се збогува од Мундијалот

20.01.19 14:40

Македонската ракометна репрезентација финишираше на 15-та позиција на Мундијалот во Германија и Данска „Црвено жолтите“ во дуелот за 15-то место подобри беа од репрезентацијата ...

СП: Денес на програмата

20.01.19 09:15

Богата програма во текот на целиот ден ги очекува љубители на ракометот На Мундијалот во Германија и Данска денеска ќе се распределат местата од 13-та позиција и нагоре, а се` з...

СП: Светскиот подобар од европскиот шампион, Германија фуриозно во Келн

19.01.19 22:28

Селекциите на Германија и Франција со победи ги започнаа мечевите од главната фаза во една од двете групи „Панцирите“ носени од публиката го совладаа Исланд со 24-19, додека „тр...

Нејмар, Мбапе и Кавани без милост, „светците“ го торпдеираа Гингамп (видео)

19.01.19 21:24

Водечката екипа во француската Прва лига, Пари Сент Жермен предводен од триото Нејмар, Мбапе и Кавани без милосно го совлада Гингамп победувајќи го со високи 9-0 Мбапе и Кавани ...

СП: Магичен погодок на Лазаров (видео)

19.01.19 19:42

Капитенот на Македонија, Кирил Лазаров и на овој Мундијал е најсветлата точка во нашата селекција Десниот бек во поразот од Русија постигна маестрален погодок од седум метри Лаз...

Dr Batkoski pod artikli