СП 2019 - Page 4 of 6 - OhridNews
СП: Бразил и го зеде скалпот на Русија

15.01.19 17:29

Пласманот на Русија во втората фаза од Мундијалот е доведен под знак прашалник, откако „зборнајата“ изгуби од Бразил 25-23 (15-10) во првиот меч од четвртата рунда во групата А ...

СП: Денес на програмата

15.01.19 09:12

Нема слободен ден и одмор за ракометарите на Мундијалот во Германија и Данска Вчера се одиграа мечевите од третата рунда, а денеска на програмата се натпреварите од четвртата ру...

СП: Пресврт на Шпанија за триумф против Јапонија

14.01.19 22:02

Актуелниот европски шампион Шпанија и се придружи на Хрватска на врвот од табелата во групата Б совладувајќи ја селекцијата на Јапонија со 26-22 (10-11) „Црвената фурија“ мораше...

СП : Реакции после мечот Хрватска – Македонија

14.01.19 19:58

Македонија „падна“ на првата европска пречка на Мундијалот во Германија и Данска, откако изгуби од Хрватска 31-22 во третата рунда од фазата по групи во групата Б Во мечот домин...

СП: Червар го надмудри Раул Гонзалес, прв пораз на Македонија

14.01.19 19:22

Ракометната репрезентација на Македонија го претрпе првиот пораз на Мундијалот во Германија и Данска „Црвено жолтите“ горчливиот вкус од неуспехот го осетија во дербито од трета...

СП: Хрватска – Македонија 16-11 (полувреме)

14.01.19 18:37

Селекцијата на Македонија има пет голови негатива (16-11) после триесет минути игра со Хрватска во дербито од третата рунда во групата Б на Мундијалот во Германија и Данска Игра...

СП: Денес на програмата

14.01.19 10:19

Петтиот ден од Мундијалот во Германија и Данска ќе понуди ракометен маратон за сите гурмани На програмата се мечевите од третата рунда во А, Б, Ц и Д групите, што значи дека сит...

Два од два за Македонија на Мундијалот

13.01.19 15:43

Ракометната репрезентација на Македонија го оствари зацртаниот план пред почетокот на Мундијалот победувајќи на двете воведни средби со Јапонија и Бахреин После триумфот над Јап...

СП: Македонија – Бахреин 12-8 (полувреме)

13.01.19 14:40

Со четири голови (12-8) позитива во корист на „црвено жолтите“ заврши првото полувреме од воведниот натпревар од втората рунда во групата Б помеѓу Македонија – Бахреин Изб...

СП: Со рецептот од Јапонија против Бахреин

13.01.19 09:30

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес нема да менува ништо во составот и ракометарите кои остварија победата против Јапонија на стартот од Мундијалот ќе истрчаат на паркетот н...

Dr Batkoski pod artikli