СП 2019 - Page 5 of 6 - OhridNews
СП: Денес на програмата

13.01.19 08:58

Со денешните мечеви од групите Б и Д ќе се комплетираат натпреварите од втората рунда во фазата по групи на Мундијалот во Германија и Данска Ракометниот маратон денеска ќе го на...

СП: Јапонија „штиклирана“, Бахреин на менито

12.01.19 16:23

Македонската ракометна репрезентација ја „штиклираше“ Јапонија совладувајќи на стартот од Мундијалот, а репрезентативците имаат еден ден да ги избистрат главите, одморат и насоч...

СП: Денес на програмата

12.01.19 09:07

Шест натпревари во шест различни термини ќе се одиграат во третиот ден од ракометниот Мундијал кој се одржува во Германија и Данска Мечевите започнуваат во 15 часот, а завршуваа...

СП: Реакции после првата победа на Македонија

11.01.19 21:08

Ефикасната игра во напад и добрата престава на Борко Ристовски на голот беа клучните сегменти во победата на Македонија над Јапонија (38-29) во првата рунда од Мундијалот „Црвен...

СП: Победа на Хрватска, возбудливо реми на Србија и Русија

11.01.19 19:44

Без победник (30-30) заврши дерби пресметката помеѓу Србија и Русија во групата A, додека Хрватска првите бодови ги освои после триумфот над Исланд (31-27) во вториот меч од прв...

Сигурна победа на Македонија на стартот од Мундијалот

11.01.19 16:55

Македонската ракометна репрезентација со триумф го започна шестото учество на Мундијалите Во премиерниот натпревар на СП во Германија и Данска, „црвено жолтите“ славеа над Јапон...

СП: Јапонија – Македонија 13-18 (полувреме)

11.01.19 16:13

Репрезентацијата на Македонија со пет погодоци предност (18-13) го заврши првиот дел од натпреварот против Јапонија Првото полувреме речиси комплетно помина во знакот на нашите ...

Бодрете ја Македонија во Кадмо!

11.01.19 14:10

Во пријатна и топла атмосфера, збогатена со „црвено жолта“ еуфорија кафе барот Кадмо ги чека симпатизерите на македонската ракометна репрезентација која денеска во 15 часот и 30...

Раул Гонзалес ги одбра ракометарите за премиерата на СП

11.01.19 09:10

Селекторот на Македонија, Раул Гонзалес утрово го соопшти официјалниот состав кој ќе и се спротистави на Јапонија во првиот меч на Мундијалот во Германија и Данска Натпреварот з...

СП: Денес на програмата

11.01.19 07:46

Вкупно 10 натпревари ќе понуди вториот ден од 26-то Светско првенство кое синоќа започна во Германија и Данска Во четирите групи денеска ќе се одиграат мечевите од првата рунда ...

Dr Batkoski pod artikli