ЕП 2020 - Page 7 of 7 - OhridNews
ЕП: Денес на програмата

10.01.20 11:17

Богата ракометна програма исполнета со шест натпревари ќе има на вториот ден од Европското првенство кое се одржува во Австрија, Норвешка и Шведска Прв пат на мегдан ќе излезат ...

ЕП: Србија изгуби од Белорусија, убедливи победи на Хрватска, Германија и Шпанија

09.01.20 22:32

Селекциите на Хрватска, Германија и Шпанија со победи ги отворија натпреварите на Европското првенство во ракомет, додека Србија изгуби на стартот и си ги намали шансите за плас...

OhridNews на ЕП во Виена: Тренинг и средба со медиумите (фото)

09.01.20 22:14

Македонската ракометна репрезентација, пристигна во Виена и одржувајќи полесен тренинг во малата сала се аклимитизираше на атмосферата во „Штад Хале“ арената каде ќе се игра едн...

ЕП: Ракометарите празникот Божик го прославија во Љубљана, паричката кај Петар Баснарков

07.01.20 22:50

Репрезентативците на Македонија, стручниот штаб и останатата експедиција во словенскиот град Љубљана го прославија големиот Христијански празник Божик Ракометарите, пречекани бе...

Dr Batkoski pod artikli
МИА Банер