Вести - Page 5 of 8743 - OhridNews

Вести

Охрид Охридската библиотека во вторник ќе го одбележи Светскиот ден на…

Охридската библиотека во вторник, 23 април, од 12 часот на свечен н...

Македонија Близу 1000 набљудувачи, странски новинари и преведувачи акредитирани за следење…

Вкупно 942 набљудувачи, странски новинари и преведувачи се акредити...

Охрид Приведен 33 годишен охриѓанец, пронајдена дрога

Денеска во 0055 часот во Охрид, полициски службеници од Одделението...

Охрид Митрески од Охрид: Еден милион граѓани ќе добиваат енергија од…

И во време на најголемата енергетска криза граѓаните не го почувств...

Македонија Гласаат членовите на ИО кои заминуваат во странство заради спроведување…

Гласањето за претседателските избори почнува со членовите на 31 изб...

Регион/Свет Единаесет лица се повредени во сообраќајка на бугарски автобус во…

Единаесет лица се повредени кога автобус со бугарски регистарски та...

Охрид Претставата „Чекајќи го Годо“ вечерва пред охриѓани

Претставата „Чекајќи го Годо“ работена според делото на Семјуел Бек...

Охрид Променливо облачно со сончеви периоди

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди Попладне во и...

ИЗБОРИ 2024 Митинг на СДСМ и Коалицијата во Охрид: ЕУ е единствената…

Нашиот главен фокус останува членството во Европската Унија ЕУ е ед...